Tvary nehtů

Tvary nehtů – jak na to?

Každá žena či dívka má svůj vyhraněný tvar nehtů. Věřte nebo ne, ale tvar našich nehtů je nám dán do vínku – je vrozený. Někdo má krásné, dlouhé prsty s dlouhým nehtovým lůžkem, další má naopak prsty i nehtová lůžka krátké a většina lidí je někde mezi těmito dvěma variantami. Spousta žen sní o určitém tvaru nehtů, ovšem ne každá si jej pro svůj přirozený tvar může dovolit. Možná i vy máte svůj oblíbený či vysněný tvar, na který nedáte dopustit. Některé ženy preferují kulatou klasiku, jiné si pro změnu oblíbily hranaté tvary, další si potrpí ne extravagantnosti a nechávají si ze svých nehtů vykouzlit například tvar mandel, pipe či stiletto.

tvary-nehtu

Vše pro Akrylové nehty za skvělé ceny >>

SQUARE

Tento tvar nehtů je pravděpodobněji nejznámější a také nejhojněji používaný. Velice oblíbený je především u mladších žen, ovšem nikde není psáno, že si ho nemůžou dovolit i ženy staršího věku. Nehty ve tvaru square se tvoří v nejrůznějších délkách – záleží, co konkrétní žena preferuje. Tento tvar je využívaný jak pro klasické zdobení, tak i pro velmi oblíbenou francouzskou manikúru. Může být vytvořen pomocí tipů nebo šablony za použití gelu i akrylu.

SQUOVAL

Další z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších tvarů nese název squoval. V podstatě je to skoro to samé jako square – začátek i průběh modeláže je úplně stejný, akorát u tohoto tvaru se nehty zapilují – zakulatí – ze strany. Stejně jako square je tento tvar vhodný pro francouzskou modeláž, ale velice pěkně vypadá i v jednobarevné variantě, kdy manikérka nehty ozdobí pouze jednobarevným lakem.

EDGE

Jak už samotný název napovídá, jedná se o tvar jehož základem je oválek – je část přezdíván jako mandle. Horní konec nehtu je zapilován do špičky – podobně jako vajíčko – a využívají ho spíše ženy staršího věku, jelikož je decentní a opticky prodlužuje prsty. Obměnou tohoto tvaru je i varianta se skosenými stranami, kdy je na horním obloukovém tvaru nehtu znázorněna stříška, která pokračuje až na konec volného okraje. Pro tento tvar může být použita šablona i umělé tipy, je vhodný jak pro modeláž akrylovou či gelovou.

STILETTO

Tento tvar nehtů je dlouhý a protáhlý do špičky. Představuje spíše extravagantní variantu, jelikož nehty vytvořené do špičky nejsou pro běžný život příliš praktické, ale i přesto nachází stále větší oblibu především u postarších žen. Je možné ho vymodelovat do nejrůznějších délek – opět záleží na vkusu klientky a pro modeláž je vhodnější použít akrylovou techniku, vzhledem k délce nehtu – díky akrylu bude nehet i o délce například 5 cm stále pevný a odolný

Štítky: