Postup modeláže akrylových nehtů

Akrylové nehty


Akrylové nehty jsou oblíbenou variantou gelových nehtů. Někdo upřednostňuje to, jiný ono, faktem zůstává, že obě varianty dodají nehtům upravený vzhled.

Speciální produkty pro modeláž akrylových nehtů naleznete zde>>

akrylove-nehty-postup

Postup

Postup u akrylových nehtů se mnoho neliší od gelové varianty. Všemu předchází pečlivá příprava samotného nehtu i nehtové kůžičky, desinfekce a zbroušení vrchní vrstvy nehtu.

Šablona nebo tip?

U akrylových nehtů může být jejich aplikace provedena dvěma způsoby – a to pomocí tipů nebo šablony. Varianta, kdy se použije šablona, je rychlejší, jelikož akryl je dostatečně pevný, snadno drží a nemusí se tak aplikovat ještě zpevňující tip.


Bonder

Poté se na nehet nanese tzv. bonder, což je speciální tekutina zvyšující přilnavost akrylu. Následuje samotná aplikace akrylu – štětec se namočí do tekutiny – liqidu, následně do pudru a poté se modeluje na nehtu.


Čištění štětce

Před každou aplikací je nutné štětec důkladně očistit. Akryl velice rychle tvrdne a je zde riziko, že by na štětci zůstaly zbytky akrylu, které by zkomplikovaly další nanášení.


Finální fáze

Na konec se nehty opilují do požadovaného tvaru i délky, případně se nazdobí. Někdy se na akrylové nehty nanáší slabá vrstva UV gelu, aby se nehty pěkně leskly.

akrylove-nehty

U akrylových nehtů jde o zručnost a rychlost, jelikož akrylová hmota opravdu rychle tvrdne. Pokud se při modelování nehtu stane, že akryl zasáhne kůžičku okolo nehtu, je dobré jí v co nejkratší době odstranit.

Štítky: