Modeláž akrylových nehtů v 10 krocích

Domácí modeláž akrylových nehtů v 10 krocích

Akrylové nehty jsou hned vedle gelové varianty velice populárním způsobem, jak dosáhnout perfektně upravených nehtů. Málokdo ale ví, že akrylové nehty jsou dokonce starší nežli gelové. Hodně žen si akrylové nehty nechává vytvořit v salonu, ale stejně tak si je můžou sami vymodelovat doma, což je mnohdy levnější i zábavnější. I akrylové nehty mohou mít celou řadu podob, žena díky nim může vytvořit svůj osobitý styl a dát jen na obdiv okolí.

modeláž-akrylových-nehtů-4

Přípravky pro akrylové nehty >>

Postup modeláže akrylových nehtů krok za krokem

Modeláž akrylových nehtů není nijak zvlášť složitá, stačí jen dostat si jednotlivé úkony pěkně do ruky a půjde to samo. S níže popsanými kroky to jistě zvládnete i vy!

  • V první řadě je nutné důkladně odmastit vaše přírodní nehty a zkrátit je. Nezapomeňte jemně zatlačit nehtovou kůžičku, aby vám nezasahovala do nehtu. Mohlo by se stát, že by způsobila nepřilnavost akrylu.
  • Pomocí jemného bloku opatrně a pečlivě zmatněte vaše nehty tak, aby nikde nezůstala lesklá místa. Zmatnění nehtů je důležité, neboť díky tomu lépe přilne vrstva naneseného akrylu.
  • Nyní přistupte k výběru nehtových tipů. Výběr neuspěchejte a snažte se pro každý jednotlivý nehet najít velikostně odpovídající umělý tip, díky čemuž dosáhnete přirozených tvarů. Určitě si vybrané tipy vyzkoušejte ještě před tím, než se je rozhodnete nalepit na přírodní nehty.
  • Následně na spodní stranu tipu naneste dostatečné, ale ne přehnané množství lepidla. Tip pak přikládejte na nehet pod úhlem 45 stupňů, díky čemuž se vyhnete nevzhledným vzduchovým bublinám. Jakmile bude tip správně sedět na nehtu, přitlačte jej a držte několik sekund – dokud lepidlo důkladně tip nepřichytí.
  • Pomocí speciálních kleštiček, kterým se přezdívá gilotiny, zkraťte nehtové tipy na vámi požadovanou délku.
  • Nehty pečlivě zbruste tak, aby nebyl viditelný přechod mezi přírodními nehty a nalepenými tipy. Vlastní nehty však nebruste! Na nehty následně naneste primer – podkladovou bázi sloužící k dezinfekci a odmaštění nehtů – primer však neaplikujte na umělý tip!
  • Špičku štětce namočte do kapalného roztoku – liquidu –  a poté do prášku. Nepřehánějte to s množstvím liquidu. Kapalina se spojí s práškem a vzniklou směs naneste na nehty od středu ven. Pracujte rychle, protože tato směs velice rychle tuhne, což by zkomplikovalo modeláž.
  • Uděláte-li při modeláži chybu, namočte nehet od odlakovače.
  • Vytvořené nehty zpilujte do požadovaného tvaru a nalakujte. Akrylové nehty se na závěr nalakovat musí, neboť jedině tak získají požadovaný lesk a barvu. Nejdříve použijte pokladový lak a na něj můžete dle vlastní libosti nanést jakoukoli barvu a dekorace.
  •  Na závěr upravené nehty přetřete bezbarvým lakem.

Sada na akrylové nehty >>