Jak odstranit akrylové nehty

akrylove-nehty

Osvědčený tip, jak odstranit akrylové nehty

Krásné, dlouhé nehty jsou předností žen, které si na svém vzhledu zakládají. Mít upravené ruce je v dnešní době nepsaným pravidlem, zvláště pak pro ženy, které přijdou například po pracovní stránce do styku se spoustou lidí. Podávat v takovém případě někomu ruku s okousanými nehty, na kterých jsou ještě zbytky starého laku, rozhodně není nic, na co by dotyčná mohla být hrdá. Díky akrylovým nehtům máte jistotu upravené vizáže, o kterou se nemusíte starat a za jakékoli situace víte, že máte ruce v pořádku. Čas od času ale nastane situace, kdy potřebujete akrylové nehty sejmout – například před operací či v případě, kdy je na nich velký nános laku. Strhnout si je by bylo bolestivé, a proto vám v dnešním článku přinášíme osvědčený tip pro bezbolestné a snadné sejmutí akrylových nehtů.

Přípravky a pomůcky pro akrylové nehty >>

Odstranění nehtů pomocí acetonu

1. Pomocí kleštiček si akrylové nehty co možná nejvíce zkraťte. V případě, kdy jsou nehty silné (díky laku či velké vrstvě akrylu) nejdříve je zpilujte a poté zkraťte.

2. Máte-li nalakované nehty, opilujte za pomoci jemného pilníku co nejvíce laku a vrstvy naneseného akrylu. Snažte se pilovat dlouhými tahy po celé délce nehtu.

3. Vezměte si misku, do které přibližně do poloviny nalijte aceton. Je možné tuto misku vložit do větší misky s teplou vodou, díky čemuž se aceton zahřeje. Pozor – aceton nikdy nezahřívejte v mikrovlnné troubě!

4. Vzhledem k tomu, že aceton dráždí kůži, natřete si kůžičku okolo nehtů lékařskou vazelínou, která vaše prsty před účinky dráždivého acetonu ochrání – zvláště pak v případě, kdy máte záděry. Pozor – nepotírejte vazelínou nehty,   nemusely by se pak rozpustit.

5. Nehty ponořte do acetonu. Pak si vezměte vatový tamponek, namočte jej v acetonu, přiložte jej na akrylové nehty, zabalte do alobalu a nechte působit minimálně půl hodiny.

6. Po uplynuté době vatové tamponky z nehtů sejměte – správě by se měly odloupnout i s akrylovými nehty. V případě, kdy budu akrylové nehty stále pevně držet, zopakujte ten samý postup ještě na dalších 20 minut.

7. Zbylý akryl, který vám zůstal na nehtech, snadno odstraníte pomocí jemného pilníku. Aceton by měl akryl zjemnit, díky čemuž vám postačí jeden z nejjemnějších pilníků či bruska na nehty. Je možné, že vám akryl během pilování ztvrdne – v takovém případě stačí pomocí vatového tamponku namočeného v acetonu nehet potřít a tím i zjemnit.

8. Následně přichází na řadu úprava vašich přírodních nehtů. Použijte kleštičky a pilník, kterým si nehty zarovnáte a jemně konečky nehtů obruste bruskou na nehty. Snažte se netlačit, neboť nehty jsou po předešlém procesu křehké.

9. Na závěr určitě použijte hydratační krém na ruce. Aceton vaší pokožku vysuší i v případě, kdy si dáte sebevětší pozor. Ruce si důkladně umyjte teplou vodou s mýdlem, osušte a ošetřete krémem, použít lze i olejíček či tělové mléko.

uv-gely