Akrylové nehty pro začátečníky

Akrylové nehty pro začátečníky, aneb co jste možná nevěděli!

Nehty o svém nositeli dokážou prozradit mnohé. Ačkoli se jedná o zanedbatelnou část lidského těla, právě nehty dokážou přilákat hodně pozornost. Máte-li nehty v pořádku a pečlivě upravené, nemusíte se za pozornost zlobit, ovšem patříte-li mezi nositelky okousaných nehtů bez známky upravené manikúry, můžete se za každé podání ruky šeredně stydět. Jedním z nejjednodušších způsobů, díky kterému budou vaše ruce úhledné, jsou akrylové nehty. Podobně jako ty gelová úprava nehtů je i tak akrylová známým pojmem, o jehož existenci ví snad každý. A pokud ne, měl by si přečíst dnešní článek, kde si kreativní akrylové nehty trochu blíže představíme!

Co jsou to akrylové nehty?

Akrylovým nehtů se mnohdy říká též porcelánové či pryskyřicové. Ačkoli nespočet žen dává přednost gelovým nehtům, které jsou čím dál populárnější, ty akrylové se pyšní mnohem větší odolností. Zajímavostí je, že ačkoli u nás jsou oblíbenější gelovky, v Americe je to právě naopak – tam akrylové nehty jasně vedou.

Modeláž akrylových nehtů

Akrylové nehty se modelují pomocí akrylu, což je nejdůležitější předpoklad pro tvorbu umělých nehtů. Máte-li s akrylovými nehty zkušenost, jistě víte, že akryl zrovna dvakrát nevonní, ale v některých nehtových studiích používají bezzápachový akryl, díky čemuž je celková modeláž nejen pro manikérku, ale i ženu či dívku, která si nechává nehty dělat, mnohem příjemnější. Akrylové nehty se dají udělat třemi způsoby:

  •          na přírodní nehty
  •          pomocí šablony
  •          na umělé tipy

Výhody akrylových nehtů

Akrylové nehty se pyšní pro celou řadu pozitivních vlastností, díky kterým mají proti oblíbenějším gelovým nehtům jasně navrch. V prvé řadě nutno zmínit jejich úctyhodnou odolnost a pevnost. Snadněji odolají i čisticím prostředkům a rovněž nehrozí tak velké riziko, že by si je mohla nositelka odlomit či zlomit. Akrylové nehty dokonale přilnou k přírodním nehtům, díky čemuž je jejich životnost ještě o něco více prodloužena. Třešničkou na dortu je přirozený vzhled.

akrylove-nehty-postup

Modeláž a doplňování akrylových nehtů

Zaujala vás úprava nehtů pomocí akrylu? Pak pro vás máme dobrou zprávu, kterou ocení především ženy, které jsou časově vytížené! Modeláž akrylových nehtů je mnohem rychlejší nežli modeláž gelových, protože se nemusí tvrdit v UV lampě – a díky tomu se celkový čas, který strávíte u manikérky, značně zkrátí. Modeláž obvykle trvá plus minus hodinu, finální doba se odvíjí od náročnosti práce. Co se doplňování týče, nemají si akrylové nehty s těmi gelovými nic co vyčítat – počítejte s tím, že si zhruba jednou do měsíce budete muset vyhradit čas na návštěvu studia. Ovšem pozor – každé ženě rostou nehty jinak rychle, proto je doba nutná k doplnění individuální. 

Sortiment pro akrylové nehty >>

Akrylové nehty – jaká mají pro a proti?

Mnoho žen si zakládá na perfektním vzhledu. Pozornost věnují nejen dokonalému účesu či bez chybném make-upu, ale i do detailu upravených nehtech, které jsou jejich vizitkou. Spousta z vás si myslí, že nehtů si vaše okolí nevšimne – a to je chyba! Zvláště ženy, které při svém zaměstnání přijdou do styku s lidmi, kterým podávají ruce, by měly na tento štus zapomenout. Ano, nehty jsou sice zanedbatelná část lidského těla, ale i ona dokáže v tom druhém zanechat nelichotivý dojem. Pokud vás nebaví každý den po očku sledovat, zda se vám na ukazováčku či prsteníčku náhodou nesloupl včerejší nanesený lak, zkuste svou horkou kartu vsadit na akrylové nehty.

Akryl vždy až na druhém místě?

Ve světě nehtové kosmetiky s naprostým přehledem vedou gelové nehty, pro které se na úkor těch akrylových rozhoduje drtivá většina žen. A to je škoda. Pravdou je, že je tato technika úpravy nehtů často opomíjená, ačkoli má oproti gelové mnoho výhod. Akrylové nehty mohou svým nositelkám nabídnout mnohem větší pevnost a odolnost, nemluvě o nepřeberných možnostech pro jejich úpravu a dekoraci.

Jak se modelují akrylové nehty?

V první řadě nutno říci, že modeláž akrylových nehtů je mnohem rychlejší, nežli modeláž nehtů gelových. Proč? Akryl nemusí tvrdnout v UV lampě a to výsledný čas výrazně zkrátí. Modeláž se provádí vícero variantami: na nehtové tipy, přímo na přírodní nehty nebo pomocí šablony. Celý proces pak trvá něco málo kolem hodiny, kdy se nehty pomocí akrylu vytvarují do požadovaného tvaru a ve finále se nalakují barevným či bezbarvým lakem. Možností je o ozdobení akrylových nehtů samolepkami, třpytkami, kamínky a dalšími způsoby.

Sada na akrylové nehty >>

Výhody

Nespornou výhodou akrylových nehtů je především jejich vysoko pevnost. Díky tomu jsou jasnou volbou především pro ženy, které vykonávají manuální práci, při které namáhají ruce a hrozí, že se jim nehty poškodí. Dále nutno zmínit i nepřeberné variace pro zdobení, které může být klasické v podobě francouzské manikúry, ale i 3D zdobení pomocí speciálních tvarovacích hmot – například FIMO. Výhodou může být i rychlejší modeláž.

Nevýhody

Asi jako všechno mají i akrylové nehty své mouchy. Za největší mínus lze rozhodně označit zápach, který provází modeláž. Akryl je materiál, který příliš nevoní, ovšem dá se to kompenzovat návštěvou studia, kde používají jen bez zápachový akryl. Za nevýhodu lze určitě označit i nešetrnost k přírodním nehtům, které pod nánosem akrylu nemohou příliš dýchat.